Modernse sõja kangelased

Lugesin Wesley Clarki raamatut "Waging modern war", kus ta kirjeldas kuidas tõusis tippu tänu oma järjepidevusele hoolida detailidest ja viia ennast kurssi asjadega mida alluvad pidi tegema, et seejärel neid õiglaselt kohelda ja vajadusel juhendada.
Mees tõusis NATO üheks kõrgeimaks sõjaliseks komandäriks läbi karjääriredeli, kus hinnati tema saavutusi, kompetentsi ja pühendumist.
Nii kõrgele kohale ei saa panna lihtsalt tiksujat, seda meest ei austaks siis tema alluvad. Tegelikult peaks seda mustrit järgima iga demokraatliku riigi armee, et edasi liiguvad need kellel on kõige parem taust, kõige tugevam ettevalmistus.
Eesti kaitsevägi taastati aastal 1991. Mehed ja naised on saanud arengu käigus kogemusi: koolitades ajateenijaid, osaledes missioonidel, töötades NATO staapides, töötades rahvusvahelistel ametikohtadel. Oleme uhked, et meie kindral Neeme Väli oli NATO peakorteris kõrgel ametikohal, ta sai sinna mitte läbi riigile määratud ametikohta täitmise vaid läbi ausa konkurents. Meil on rida kolonele, kellel on kogemus sõjalistes staapides juhtivatel kohtadel töötamisest, neid on hea teenistuse eest ka autasutatud, nagu näiteks kolonel Ilmar Tamm, Jaak Mee jne.
Neil meestel on millest rääkida ja mida meenutada.
Mida me teame oma viimaste kaitseväe juhatajate ja staabiülemate kohta?

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Jalutades Riia vanalinnas, soovitus turistile 2

1,6 miljardit

Jalutades Riia vanalinnas, soovitus turistile 1